Bahçeli Uzunburun’daki tesisin açılışı için Manisa’ya...

Bahçeli Uzunburun'daki tesisin açılışı için Manisa'ya geliyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilçe koordinatörleri ile bir araya geldi. Toplantıda Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 110 Milyon Liralık yatırımla hayata geçirdiği Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin 4 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek olan açılışı görüşüldü.

Reklam
26 Eylül 2017 - 15:11 - Güncelleme: 27 Eylül 2017 - 20:54

Bahçeli Uzunburun’daki tesisin açılışı için Manisa’ya geliyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilçe koordinatörleri ile bir araya geldi. Toplantıda Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin 110 Milyon Liralık yatırımla hayata geçirdiği Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin 4 Ekim Çarşamba günü gerçekleşecek olan açılışı görüşüldü. Başkan Ergün, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin açılışa katılarak, programı taçlandıracağını dile getirdi.

MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ilçelerin koordinatörleri ile Encümen Salonu’nda düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda Genel Sekreter Aytaç Yalçınkaya da yer aldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin 40 yıllık çöp sorununu ortadan kaldıracak olan ve 110 Milyon Liralık yatırımla hayata geçirilen Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin açılışı, toplantının ana gündem maddesini oluşturdu. İlçe koordinatörlerine seslenen Başkan Ergün, “Yaptığımız işler ve görevler zor. Büyükşehir olduktan sonra 17 ilçe 1080 mahallede hizmet noktasında çalışmalarımızı sizlerin de destekleriyle vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzde 4 Ekim tarihinde Manisa’nın 40 yıllık sorunu olan çöp meselesini çözme noktasında 110 milyonluk yatırımla hayata geçirdiğimiz Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisinin açılışı var. Ayrıştırma tesisleri, komposit tesisleri, elektrik üretimi tesisleri safha safha devam ediyor. Mevcut çöp sahamızda da şu an revizyon ve ıslah çalışmaları yapılıyor. İlk olarak 1 megavatlık elektrik üretiminin startını verdik. Eski çöplük alanında elektrik üretimi başladı. Önümüzdeki sürede 5 megavatlık enerji üretimi için yatırımlar devam ediyor. Tam otomatik sistemli ayrıştırmanın yapıldığı tesis anlamında Türkiye’de ilklerden biri. Büyükşehirlerde özel teşebbüsle yapılan birkaç ilin haricinde, kamu yatırımıyla yapılan en büyük tesis. Bu tesisin açılışını taçlandırma noktasında Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bizleri onurlandıracak. Bu noktada sizlerle istişarede bulunmak için bir araya geldik” diye konuştu.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 1811 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Şirin gazetemizin kuruluş yıldönümünü kutladı
Başkan Şirin gazetemizin kuruluş yıldönümünü kutladı
CHP yönetiminden Yankı'ya pastalı kutlama
CHP yönetiminden Yankı'ya pastalı kutlama