Aydın: "Biz Turgutlu sevdalısıyız, hiç bir zaman çıkar...

Aydın: "Biz Turgutlu sevdalısıyız, hiç bir zaman çıkar sevdalısı olmadık"

TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, bazı meclis üyelerin katkısı ile toplam 40 kişiye burs verildiğini belirterek Meclis üyelerin ve hayırseverlerin bu konuda daha duyarlı olmalarını istedi.

Reklam
26 Eylül 2017 - 14:26 - Güncelleme: 27 Eylül 2017 - 20:55

Aydın: “Biz Turgutlu sevdalısıyız, hiç bir zaman çıkar sevdalısı olmadık”

KISA adı TUTSO olan Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Eylül ayı olağan Meclis toplantısı Meclis Başkanı Yavuz Semizler Başkanlığında pazartesi akşam saat 20.00'de TUTSO Meclis Salonu’nda yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Yavuz Semizler, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra selamlama konuşması yaptı. Semizler gündemdeki meclis üyelerine teşekkür belgelerinin takdim edilmesi maddesimni, oda seçimlerinin ertelenmesi üzerine yapılan oylama ile gündem çıkartılması önergesini oylattı. Meclis üyelerin oylamasıyla teşekkür belgelerinin dağıtımı ertelendi.     

Yönetim Kurulunun izahatları bölümünde söz alan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, odanın başarılı çalışmalar yaptığını belirterek: “Biz beraberlik içinde çalışıyoruz. Alınan meclis kararları oy çokluğuyla alınmakta. Buradaki başarılarda yönetim kurulu ve meclis üyelerinin büyük katkıları var.” diye konuştu. Sevdalarının Turgutlu olduğunu ifade eden Aydın: “Manisa İlçeleri de dahil olmak üzere Türkiye çapında açtığımız girişimcilik kurslarında birinciyiz.” dedi.     

Aydın konuşmasında özetle şunlara yer verdi: “Perşembe günü Celal Bayar Üniversitesi ile yapılacak protokol ile Teknopark üyesi olacağız. Bu ne demektir? Bu teknolojiyi takip etmektir. Bu imkanları üyelerimizle birlikte  kamuoyuna tanıtmak için çalışmalarımız olacak. Odaya kurulan Güneş panelleriyle hem odanın elektrik ihtiyacı karşılanıyor hem de her ay yaklaşık 3 bin lira odanın geliri oluyor. Hem güneş enerjisi hem de Teknopark konusunda gayretlerinden dolayı meclis üyelerimiz Mimar Ahmet Orhan ile İsmail Ulcay’a  teşekkür ederim.      

 Bizim amaçlarımızdan bir tanesi de yapacağımız projelerle üyelerimizin önünü açmak. Her meclis üyemiz kendi alanlarında bir şeyler yapmaya başladı... Faruk Aydın tek başına bir şey değildir. Biz bir beraberlik, birlik ruhu içinde hareket ediyoruz. Önümüzdeki ay 3 tane daha girişimcilik kursu açıyoruz. Girişimcilik kursunda Türkiye birincisiyiz. Başarı hepimizin başarısıdır. Biz Turgutlu sevdalısıyız. Seçimler ertelendi ama yedi ay yeniden beraberiz. Turgutlu’nun sevgisine layık olduk. Bunu bize yapılan geri dönüşümlerden anlıyoruz.”     

Meclis gündemindeki diğer burslar ile ilgili konular yapılan oylama ile oy birliği ile kabul edildi. 125 lira olan aylık 150 liraya çıkartılırken, yüksek öğrenim bursu da 8 kişiden 18’e çıkartıldı. TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, bazı meclis üyelerin katkısı ile toplam 40 kişiye burs verildiğini belirterek Meclis üyelerin ve hayırseverlerin bu konuda daha duyarlı olmalarını istedi. Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Doğan çizmeci
Bu haber 4465 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Şirin gazetemizin kuruluş yıldönümünü kutladı
Başkan Şirin gazetemizin kuruluş yıldönümünü kutladı
CHP yönetiminden Yankı'ya pastalı kutlama
CHP yönetiminden Yankı'ya pastalı kutlama